Mistrovství světa stopařů IPO-FH 2012.

 

Ve dnech 18-22.4.2012 se konalo v Německu MS Stopařů IPO-FH. Mé hodnocení bych rozdělil do dvou částí. Společenskou a sportovní. Pořadatel pro účastníky mistrovství vytvořil příjemné prostředí pro různá společenská setkání s přáteli z celého světa. Na závěr mistrovství byl raut - viz foto.

 
Ke sportovní stránce mám několik výhrad. Jako na každé sportovní akci hodně záleží na losu a tady obzvlášť. Kdo si vylosoval skupinu kde byli domácí závodníci, tak hodně získal. Např. pořadatel (kladeč) věděl konkrétně komu šlape stopu a mohl tak zvýhodnit některé závodníky. Např. výběr terénu pro určité skupiny závodníků nebo nestandardní nášlap u finského závodníka. To jsou příklady, které jsem osobně viděl.
 
Lily mě opět přesvědčila, že je velký bojovník. Na první stopu jsme nastupovali první soutěžní den ve 14 hodin, kdy byla teplota 20 stupňů ve stínu. I když Lily pracovala jistě, tak v tom vedru to nestačila udýchat. Na druhou stopu jsme šli třetí soutěžní den. Měli jsme nastupovat ve 12:00, ale z nějakých příčin byl náš start posunutý o 30 minut. O terénu se raději nechci ani vyjadřovat. Proto jsem rád, že Lily vůbec došla na konec stopy.
 
 

Reportáž z časopisu Psí Sporty (s laskavým svolením autora).

 
 

Pár fotek na dokreslení atmosféry.

   

ZAVŘÍT TOTO OKNO

 

© Chovatelská stanice Bohemia Atevy - 2010.