Výchova a výcvik psů

Máte psa a potřebujete poradit s výchovou? Máte nějaký problém, který nemůžete sami odstranit? Chcete aby se váš pes naučil něco nového anebo složil nějakou zkoušku? Pak jste na správné adrese.

Výchovou psů se zabývám od roku 1973 a za tuto dobu jsem již mnoha lidem pomohl s jejich psy, kteří někdy svým majitelům přerostli přes hlavu. Při výcviku psa používám jak staré osvědčené metody, tak nejmodernější postupy. V žádném případě nepoužívám při výcviku násilí anebo metody ohrožující zdraví vašeho psa a jsou v rozporu se zákonem na ochranu zvířat.

Ve výchově a výcviku psů mám zkušenosti s těmito plemeny psů: Americký buldog, Americký staford, Belgický ovčák, Bernský salašnický pes, Bigl, Bílý švýcarský ovčák, Boxer, Brazilská fila, Briard, Bulmastif, Bulteriér, Cane corso, Černý teriér, Dobrman, Erdelteriér, Gordon setr, Hovawart, Irský setr, Kavkazský pastevecký pes, Knírač všech rázů, Leopardí pes z Lousiany, Německý ovčák, Retrívři různých variant, Rhodeský Ridgeback, Rotwailer, Sibiřský husky, Středoasijský pastevecký pes, Šarplaninec, Vlkodav, Výmarský ohař, Yorkšírský teriér a různé varianty kříženců.

 

Ve výchově a výcviku psů se zaměřuji na všeobecnou výchovu, sportovní, služební a částečně i mysliveckou kynologii. Není problém pracovat se štěnětem nebo dospělým jedincem. Mé priority jsou pachové práce,poslušnost a obrana.

 
Pro ty z vás, kteří mají zájem o výchovu nebo speciální výcvik svého psa nabízím tyto služby:
Základní výchova psa:

Nezáleží na tom, jestli je váš pes velký nebo malý, každý pes by se měl naučit základní poslušnosti. Kurz základní výchova psa probíhá individuálně po dohodě s majitelem psa. V tomto kurzu vás naučím jak zacházet se svým psem, jak se chovat v určitých situacích a naučíte také svého psa základním povelům jako "sedni", "lehni", "ke mně", chůzi na vodítku i bez vodítka. Kurz začíná nejdříve na hřišti, kde pes není vyrušován okolními vlivy. Potom se výcvik přesune do terénu, aby se pes naučil reagovat na vaše povely i v prostředí ve kterém se běžně pohybuje. Základní kurz má 10 výukových hodin. Po dohodě s majitelem lze potom dále pokračovat ve výcviku a řešit různé individuální problémy. Po absolvování tohoto kurzu bude váš pes připravený na běžný život. Jak dokonale bude zvládat všechny povely závisí do značné míry na vaši trpělivosti a důslednosti.

Cena dohodou.
 
Výchova problémového psa:
 

Máte nějaký problém se svým psem a nevíte si rady? Pak věřte, že téměř všechny problémy se dají odstranit. Chce to hlavně trpělivost, důslednost a zkušenosti. Mezi problémy které se dají odstranit patři např.:

 
- pes je příliš agresivní a napadá ostatní psy
- pes ohrožuje svým chováním svého majitele a okolí
- pes má strach z lidí nebo z cestování v dopravním prostředku
- pes nemůže běhat na volno, protože loví zvěř a nereaguje na přivolání
- malý pes je příliš agresivní vůči velkým psům
 
a mnohé další problémy.
 

Výchova takto problémového psa probíhá vždy individuálně po dohodě s majitelem. Minimální doba trvání kurzu je 10 hodin. Vše probíhá tak, že mi buď svěříte svého psa anebo budete cvičit pod mým dohledem. Doba trvání kurzu značně závisí na povaze problému.

 
Cena dohodou.
 
Výchova psa bez dohledu majitele:
 

Nemáte čas na svého psa a přesto chcete, aby se naučil něco nového anebo chcete aby se mu přes den někdo věnoval zatímco jste v práci? Pak pro vás je určena tato služba. Vašeho psa můžu vyzvednout přímo u vás a zase ho vrátit ve smluvený čas. Anebo psa přivedete a v určitou hodinu si pro něj zase přijdete. Vše záleží na dohodě.

 
Cena dohodou.
 
Příprava na zkoušky:
 

Po dohodě s majitelem jsem schopný připravit vašeho psa na jakoukoliv zkoušku podle Národního i Mezinárodního zkušebního řádu. Zkoušku můžu složit se psem já sám a nebo vás připravím abyste byl(a) schopný(á) úspěšně složit zkoušku sám(a). Cena je dohodou a závisí na typu zkoušky a schopnostech vašeho psa.

 
Příprava na výstavy:
 

Chcete se zúčastnit nějaké výstavy a nevíte jak psa správně prezentovat? V tomto kurzu vás naučím jak správně psa předvést aby vynikly jeho přednosti. Po dohodě vás můžu doprovázet na výstavě anebo sám vašeho psa prezentovat před rozhodčími.

 
Cena dohodou.
 
 

© Chovatelská stanice Bohemia Atevy - 2010.